MongoDB (8.x-2.0-alpha1) - en to sq translation catalogue (51 entries)

en: Pages
sq: Faqet

en: delete
sq: fshij

en: Delete
sq: Fshij

en: Operations
sq: Operacionet

en: Type
sq: Lloji

en: List
sq: Lista

en: Cancel
sq: Anulo

en: Disabled
sq: Çaktivizuar

en: Block title
sq: Titulli i bllokut

en: The title of the block as shown to the user.
sq: Titulli i bllokut, sikurse do t'i shfaqet përdoruesit.

en: Content types
sq: Llojet e përmbajtjes

en: Date
sq: Data

en: Reset
sq: Rifillo

en: Message
sq: Mesazhi

en: Weight
sq: Pesha

en: The configuration options have been saved.
sq: Opsionet e konfigurimit u ruajtën.

en: none
sq: asnjë

en: View
sq: Shfaq

en: Region
sq: Sektori

en: User
sq: Përdoruesi

en: Access denied
sq: Ndalohet hyrja

en: Block
sq: Bllokuar

en: Add block
sq: Shto një bllok

en: Hostname
sq: Emri i host

en: Filter
sq: Filtri

en: Location
sq: Vendodhja

en: Severity
sq: Rendësia

en: Count
sq: Numri

en: configure
sq: konfigurimi

en: Referrer
sq: Referues

en: Anonymous
sq: Anonim

en: Are you sure you want to delete the block %name?
sq: Je i sigurt që dëshiron të eleminosh bllokun %name?

en: The block %name has been removed.
sq: Blloku %name u eleminua.

en: Block description
sq: Përshkrimi i bllokut

en: Blocks
sq: Blloqet

en: Delete block
sq: Elemino bllokun

en: Save blocks
sq: Ruaj blloqet

en: The block settings have been updated.
sq: Rregullimet e bllokut u ruajtën.

en: '%name' block
sq: Blloku '%name'

en: Save block
sq: Ruaj bllokun

en: The block configuration has been saved.
sq: Konfigurimi i bllokut u ruajt.

en: The block has been created.
sq: Blloku u krijua.

en: Block body
sq: Trupi i bllokut

en: The content of the block as shown to the user.
sq: Përmbajtja e bllokut, sikurse do t'i shfaqet përdoruesit.

en: Page not found
sq: Faqja nuk u gjet

en: About
sq: Informacione

en: Filter log messages
sq: Filtro mesazhet e log

en: You must select something to filter by.
sq: Duhet të zgjedhësh çfarë duhet filtruar.

en: No blocks in this region
sq: Asnjë bllok në këtë sektor

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
sq: Ndryshimet tek këto blloqe nuk do të ruhen derisa të mos jetë klikuar pulsanti <em>Ruaj blloqet</em>.

en: Clear log messages
sq: Pastro mesazhet e log
