Monitoring (8.x-1.11) - en to is translation catalogue (73 entries)

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Value
is: Gildi

en: Type
is: Gerð

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Description
is: Lýsing

en: Log
is: Kerfisskrá

en: Article
is: Grein

en: Enabled
is: Virkt

en: Currency
is: Gjaldmiðill

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: None
is: Engin

en: Test
is: Prófa

en: Logs
is: Kerfisskrár

en: Message
is: Skilaboð

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Weight
is: Vægi

en: Category
is: Flokkur

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Field
is: Svæði

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: Core
is: Kjarni

en: View
is: Skoða

en: History
is: Saga

en: Path
is: Slóð

en: Filename
is: Skráarnafn

en: Display
is: Sýna

en: never
is: aldrei

en: Timestamp
is: Tímastimpill

en: ID
is: Kenni

en: Unknown
is: Óþekkt

en: States
is: Stöður

en: User
is: Notandi

en: Error
is: Villa

en: Created
is: Stofnað

en: All
is: Allt

en: Page
is: Síða

en: Update status
is: Uppfærslustaða

en: Roles
is: Hlutverk

en: Comment
is: Ummæli

en: Filter
is: Sía

en: Severity
is: Alvarleiki

en: Average
is: Meðaltal

en: Conditions
is: Skilyrði

en: Warning
is: Viðvörun

en: N/A
is: Á ekki við

en: OK
is: Í lagi

en: Details
is: Nánar

en: Table
is: Tafla

en: Ignore
is: Hunsa

en: Arguments
is: Rök

en: Sort by
is: Raða eftir

en: seconds
is: sekúndur

en: ‹ previous
is: ‹ fyrri

en: next ›
is: næsta ›

en: Track
is: Rekja

en: Percentage
is: Prósenta

en: Apply
is: Virkja

en: 1 minute
is: 1 mínúta

en: « first
is: « fremsta

en: last »
is: aftasta »

en: Module name
is: Einingarnafn

en: Default theme
is: Sjálfgefið þema

en: - Select -
is: - Velja -

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -
