Monitoring (8.x-1.19) - en to mg translation catalogue (14 entries)

en: Status
mg: Toetra

en: Delete
mg: Fafaina

en: Operations
mg: Hatao

en: Type
mg: Karazana

en: Actions
mg: Asa

en: Remove
mg: Esory

en: Description
mg: Andinindininy

en: Article
mg: Lahatsoratra

en: Yes
mg: Eny

en: No
mg: Tsia

en: - None -
mg: - Tsy misy -

en: User
mg: Mpampiasa

en: Comment
mg: Heviteny

en: Filter
mg: Sivana
