Monitoring (8.x-1.21) - en to ast translation catalogue (48 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Value
ast: Valor

en: Type
ast: Triba

en: Actions
ast: Aiciones

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Description
ast: Descripción

en: Log
ast: Rexistru

en: Article
ast: Artículu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Edit
ast: Editar

en: None
ast: Nengún

en: Test
ast: Preba

en: Logs
ast: Rexistros

en: Message
ast: Mensax

en: - None -
ast: -Nengún-

en: Weight
ast: Pesu

en: Category
ast: Categoría

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Field
ast: Campu

en: Label
ast: Etiqueta

en: Save
ast: Guardar

en: View
ast: Vista

en: History
ast: Historial

en: Path
ast: Camín

en: Filename
ast: Nome del ficheru

en: Display
ast: Pantalla

en: never
ast: nunca

en: Timestamp
ast: Data/Hora

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: User
ast: Usuariu

en: Error
ast: Fallu

en: Created
ast: Fechu

en: Update status
ast: Estáu de l'anovación

en: Filter
ast: Filtru

en: Last access
ast: Accesu últimu

en: Severity
ast: Severidá

en: Count
ast: Cuenta

en: N/A
ast: N/D

en: Details
ast: Detalles

en: Table
ast: Tabla

en: Key
ast: Llave

en: Track
ast: Rastrexar

en: Basic page
ast: Páxina básica
