Monitoring (8.x-1.3) - en to am translation catalogue (30 entries)

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Value
am: እሴት

en: Type
am: ዓይነት

en: Actions
am: ድርጊቶች

en: Remove
am: አስወግድ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Edit
am: አርትእ

en: Message
am: መልእክት

en: Weight
am: ክብደት

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: View
am: ትይታ

en: History
am: ታሪክ

en: Path
am: ዱካ

en: Timestamp
am: ማህተመ ሰዓት

en: ID
am: አይዲ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Error
am: ስህተት

en: Roles
am: ሚናዎች

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Table
am: ሰንጠረዥ

en: Ignore
am: ችላ በል

en: UUID
am: ዩዩአይዲ
