Monitoring (8.x-1.5) - en to eu translation catalogue (75 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Value
eu: Balioa

en: Type
eu: Mota

en: Actions
eu: Ekintzak

en: Remove
eu: Ezabatu

en: Description
eu: Azalpena

en: Log
eu: Log-a

en: Article
eu: Artikulua

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Edit
eu: Editatu

en: None
eu: Bat ere ez

en: Message
eu: Mezua

en: - None -
eu: - Bat ere ez -

en: Weight
eu: Pisua

en: Category
eu: Kategoria

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Name
eu: Izena

en: Field
eu: Eremua

en: Label
eu: Etiketa

en: Save
eu: Gorde

en: View
eu: Bista

en: History
eu: Historia

en: Path
eu: Bide-izena

en: Filename
eu: Fitxategi izena

en: Display
eu: Bistaratu

en: never
eu: inoiz ez

en: Timestamp
eu: Data-zigilua

en: ID
eu: IDa

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Error
eu: Errorea

en: Created
eu: Sortua

en: Update status
eu: Eguneratu egoera

en: Roles
eu: Zereginak

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Filter
eu: Iragazkia

en: Last access
eu: Azken atzipena

en: Severity
eu: Larritasuna

en: Average
eu: Batez bestekoa

en: Count
eu: Zenbatu

en: Warning
eu: Kontuz

en: OK
eu: Ados

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Directory
eu: Fitxategia

en: Table
eu: Taula

en: Verbose
eu: Xehetasuna

en: Ignore
eu: Entzungor egin

en: Arguments
eu: Argumentuak

en: Key
eu: Giltza

en: Query
eu: Kontsulta

en: Info
eu: Informazioa

en: Track
eu: Aztarna

en: Changed
eu: Aldatuta

en: Interval
eu: Bitartea

en: Excluded
eu: Baztertua

en: 5 minutes
eu: 5 minutu

en: 1 minute
eu: minutu 1

en: Usage
eu: Erabilera

en: Active users
eu: Erabiltzaile aktiboak

en: Default theme
eu: Gai lehenetsia

en: - Select -
eu: - Aukeratu -

en: - All -
eu: - Dena -

en: Machine-readable name
eu: Makinarentzako izen irakurgarria

en: Emergency
eu: Larrialdia

en: Alert
eu: Alerta

en: Critical
eu: Larria

en: Maintenance mode
eu: Mantentze modua

en: Basic page
eu: Oinarrizko orria

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
eu: <em>Oinarrizko orriak</em> eduki estatikoak sortzeko erabili. Adibidez 'Guri buruz' orrialdea.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
eu: <em>Artikuluak</em> denborarekin erlazionatuak dauden edukiekin erabili. Adibidez: albisteak, prentsa oharrak edo blog post-ak.

en: Default comments
eu: Iruzkin lehentsiak
