Monitoring (8.x-1.6) - en to th translation catalogue (58 entries)

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Value
th: ค่า

en: Type
th: ประเภท

en: Actions
th: แอคชั่น

en: Remove
th: เอาออก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Log
th: บันทึกข้อความ

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Edit
th: แก้ไข

en: None
th: ไม่มี

en: Test
th: นัดหมายเพื่อทดลองสินค้า

en: Message
th: ข้อความ

en: - None -
th: - ไม่มี -

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Category
th: หมวดหมู่

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Field
th: ช่องรับข้อมูล

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: View
th: ดู

en: History
th: ประวัติ

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: Display
th: แสดงผล

en: never
th: ไม่เคย

en: Timestamp
th: ระบุเวลา

en: ID
th: ไอดี

en: Unknown
th: ไม่รู้

en: Error
th: ผิดพลาด

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Update status
th: อัพเดตสถานะ

en: Severity
th: ระดับความรุนแรง

en: Average
th: เฉลี่ย

en: Count
th: จำนวน

en: Warning
th: การเตือน

en: N/A
th: ไม่มี

en: Details
th: รายละเอียด

en: Table
th: ตาราง

en: Ignore
th: ไม่สนใจ

en: Arguments
th: ข้อโต้แย้ง

en: Operator
th: ผู้ประกอบการ

en: Key
th: คีย์

en: Result
th: ผล

en: Query
th: สอบถาม

en: Info
th: ข้อมูล

en: Track
th: ตามรอย

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: 1 minute
th: 1 นาที

en: Default theme
th: ธีมเริ่มต้น

en: - Select -
th: - เลือกรายการ -

en: Machine-readable name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Emergency
th: กรณีฉุกเฉิน

en: Alert
th: แจ้งเตือน

en: Critical
th: วิกฤติ

en: Maintenance mode
th: โหมดบำรุงรักษา

en: Log entries
th: เข้าสู่ระบบรายการ
