Monitoring (8.x-1.14) - en to ca translation catalogue (103 entries)

en: Status
ca: Estat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Value
ca: Valor

en: Type
ca: Tipus

en: Actions
ca: Accions

en: Remove
ca: Elimina

en: Description
ca: Descripció

en: Log
ca: Registre

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Currency
ca: Moneda

en: Yes
ca: Sí

en: Edit
ca: Edita

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: None
ca: Cap

en: Test
ca: Prova

en: Logs
ca: Registres

en: Message
ca: Missatge

en: - None -
ca: - Cap -

en: Weight
ca: Pes

en: Category
ca: Categoria

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Name
ca: Nom

en: Field
ca: Camp

en: Label
ca: Etiqueta

en: Save
ca: Desa

en: Core
ca: Nucli

en: View
ca: Mostra

en: History
ca: Història

en: Path
ca: Camí

en: Filename
ca: Nom de fitxer

en: Display
ca: Visualització

en: never
ca: mai

en: Timestamp
ca: Marca horària

en: Unknown
ca: Desconegut

en: States
ca: Estats

en: User
ca: Usuari

en: Created
ca: Creat

en: All
ca: Tot

en: Page
ca: Pàgina

en: Update status
ca: Estat de les actualitzacions

en: Roles
ca: Rols

en: Filter
ca: Filtra

en: Last access
ca: Darrer accés

en: Severity
ca: Severitat

en: Average
ca: Mitjana

en: Count
ca: Quantitat

en: Conditions
ca: Condicions

en: Warning
ca: Avís

en: N/A
ca: No aplica

en: Details
ca: Detalls

en: Directory
ca: Directori

en: Table
ca: Taula

en: Verbose
ca: Detallat

en: Ignore
ca: Ignora

en: Arguments
ca: Paràmetres

en: Operator
ca: Operador

en: Threshold
ca: Llindar

en: Sort by
ca: Ordena per

en: seconds
ca: segons

en: Key
ca: Clau

en: ‹ previous
ca: ‹ anterior

en: next ›
ca: següent ›

en: Result
ca: Resultat

en: Query
ca: Consulta

en: Track
ca: Seguiment

en: Changed
ca: Canviat

en: Percentage
ca: Percentatge

en: Ok
ca: D'acord

en: Apply
ca: Aplica

en: 5 minutes
ca: 5 minuts

en: 15 minutes
ca: 15 minuts

en: 1 minute
ca: 1 minut

en: Usage
ca: Ús

en: « first
ca: « primer

en: last »
ca: últim »

en: Active users
ca: Usuaris actius

en: Module name
ca: Nom del mòdul

en: Offset
ca: Desplaçament

en: Default theme
ca: Tema predeterminat

en: - Select -
ca: - Selecciona -

en: Output
ca: Sortida

en: Timestamp field
ca: Camp de marca horària

en: Items per page
ca: Elements per pàgina

en: - All -
ca: - Tot -

en: Machine-readable name
ca: Nom llegible per la màquina

en: Emergency
ca: Urgència

en: Table name
ca: Nom de la taula

en: Alert
ca: Alerta

en: Critical
ca: Crític

en: Custom label
ca: Etiqueta personalitzada

en: New users
ca: Nous usuaris

en: Status message
ca: Missatge d'estat

en: Maintenance mode
ca: Mode de manteniment

en: Basic page
ca: Pàgina bàsica

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ca: Utilitzeu les <em>pàgines bàsiques</em> per al vostre contingut estàtic, com una pàgina de 'Qui som'.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ca: Utilitzeu els <em>articles</em> per a contingut sensible en el temps com notícies, comunicats de premsa o entrades de blog.

en: Master
ca: Mestre

en: Source image at %source_image_path not found while trying to generate derivative image at %derivative_path.
ca: No s'ha trobat l'origen de la imatge %source_image_path mentre s'intentava generar una imatge a %derivative_path.

en: Log entries
ca: Registre d'entrades

en: 1 place | @count places
ca[0]: 1 lloc
ca[1]: @count llocs

en: Default comments
ca: Comentaris predeterminats

en: Allows commenting on content
ca: Permet comentar al contingut
