Monster Menus (9.0.0-rc1) - en to el translation catalogue (212 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Image size
el: Μέγεθος εικόνας

en: user
el: χρήστης

en: Pages
el: Σελίδες

en: Save configuration
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: delete
el: διαγραφή

en: Prefix
el: Πρόθεμα

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Value
el: Αξία

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Groups
el: Ομάδες

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: yes
el: ναι

en: List
el: Λίστα

en: disabled
el: απενεργοποιημένο

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Description
el: Περιγραφή

en: RSS feed
el: Ροή RSS

en: Access control
el: Έλεγχος πρόσβασης

en: Comments
el: Σχόλια

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: view
el: προβολή

en: all
el: όλα

en: Advanced options
el: Προχωρημένες επιλογές

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: default
el: προεπιλογή

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Test
el: Δοκιμή

en: Weight
el: Βάρος

en: Help text
el: Κείμενο βοήθειας

en: Parent
el: Γονέας

en: Depth
el: Βάθος

en: none
el: κανένα

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Feed
el: Ροή

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Taxonomy term
el: Όρος ταξινόμισης

en: General settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Node ID
el: ID κόμβου

en: (none)
el: (κανένα)

en: Save
el: Αποθήκευση

en: True
el: Αληθής

en: False
el: Ψευδής

en: Move
el: Μετακίνηση

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Friday
el: Παρασκευή

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Archive
el: Αρχειοθετημένο αρχείο

en: Add
el: Προσθήκη

en: View
el: Προβολή

en: Region
el: Περιοχή

en: Teaser
el: Περικομμένη μορφή

en: 1 hour
el: 1 ώρα

en: Theme
el: Θέμα

en: add
el: προσθήκη

en: theme
el: θεματική παραλλαγή

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Upload
el: Αποστολή

en: User
el: Χρήστης

en: User ID
el: Αναγνωριστικό χρήστη

en: Error
el: Σφάλμα

en: Options
el: Επιλογές

en: no
el: όχι

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: All
el: Όλες

en: Done
el: Έγινε

en: Year
el: Έτος

en: Add content
el: Προσθήκη περιεχομένου

en: Page
el: Σελίδα

en: Site name
el: Όνομα ιστοτόπου

en: Node types
el: Τύποι ύλης

en: Revision ID
el: ID αναθεώρησης

en: Revisions
el: Αναθεωρήσεις

en: URL alias
el: Ψευδώνυμο URL

en: Thumbnail size
el: Μέγεθος μικρογραφίας

en: Mode
el: Τρόπος

en: Authored by
el: Συντάχθηκε από

en: This field is required.
el: Το πεδίο είναι απαραίτητο.

en: 1 day
el: 1 ημέρα

en: help
el: βοήθεια

en: Month
el: Μήνας

en: Desc
el: Φθί

en: Owner
el: Ιδιοκτήτης

en: General
el: Γενικά

en: Week
el: Εβδομάδα

en: Day
el: Ημέρα

en: here
el: εδώ

en: (all)
el: (όλες)

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: 1 comment
el: 1 σχόλιο

en: @count comments
el: @count σχόλια

en: Destination
el: Προορισμός

en: Users
el: Χρήστες

en: Create content
el: Υποβολή ύλης

en: Random
el: Τυχαία

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Save settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Original
el: Πρωτότυπο

en: Defaults
el: Προεπιλεγμένα

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: comments
el: σχόλια

en: Condition
el: Συνθήκη

en: Modified
el: Τροποποιήθηκε

en: Hidden
el: Κρυφό

en: Show
el: Εμφάνιση

en: Tokens
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: Result
el: Αποτέλεσμα

en: View user profile.
el: Προβολή προσωπικού προφίλ.

en: published
el: δημοσιευμένο

en: (disabled)
el: (απενεργοποιημένο)

en: Query
el: Ερώτημα

en: Workflow
el: Ροή εργασίας

en: Changes have been saved.
el: Οι αλλαγές αποθηκεύτηκαν.

en: The settings have not been saved because of the errors.
el: Οι ρυθμίσεις δεν αποθηκεύτηκαν επειδή υπάρχουν σφάλματα.

en: Autocomplete taxonomy
el: Αυτόματη συμπλήρωση όρων ταξινόμησης

en: or
el: ή

en: archive
el: αρχείο

en: Permissions
el: Άδειες

en: permission
el: άδεια

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Add a new @s.
el: Προσθήκη νέου @s.

en: RSS Feed
el: Ροή RSS

en: ‹ Previous
el: ‹ Προηγούμενο

en: Next ›
el: Επόμενο ›

en: Revision of %title from %date
el: Αναθεώρηση του %title της %date

en: not published
el: μη δημοσιευμένο

en: Loading...
el: Φορτώνει...

en: !name field is required.
el: Το πεδίο !name είναι απαραίτητο.

en: not sticky
el: μη μόνιμο

en: sticky
el: μόνιμο

en: Default options
el: Προεπιλεγμένες ρυθμίσεις

en: date
el: ημερομηνία

en: Submissions
el: Υποβολές

en: A webform can be a questionnaires, contact or request forms. It can be used to let visitors make contact, register for a event or to enable a complex survey.
el: Ένα webform μπορεί να είναι ένα ερωτηματολόγιο, ή μια φόρμα επικοινωνίας ή αίτησης. Μπορεί να χρησιμοποιηθεί από τους επισκέπτες για να έρθουν σε επικοινωνία, να δηλώσουν συμμετοχή σε ένα γεγονός ή για την ενεργοποίηση μιας περίπλοκης έρευνας.

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Anonymous user
el: Ανώνυμος χρήστης

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Select
el: Επιλογή

en: is
el: είναι

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: 5 minutes
el: 5 λεπτά

en: 10 minutes
el: 10 λεπτά

en: 15 minutes
el: 15 λεπτά

en: 20 minutes
el: 20 λεπτά

en: 30 minutes
el: 30 λεπτά

en: 45 minutes
el: 45 λεπτά

en: 2 hours
el: 2 ώρες

en: 6 hours
el: 6 ώρες

en: Full node
el: Πλήρης μορφή

en: Permalink
el: Μόνιμος σύνδεσμος

en: Form
el: Φόρμα

en: 1 minute
el: 1 λεπτό

en: 1 week
el: 1 εβδομάδα

en: Permission
el: Άδεια

en: Editor
el: Επεξεργαστής

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: Page not found
el: Η σελίδα δε βρέθηκε

en: Administrator
el: Διαχειριστής

en: Close window
el: Κλείσιμο παράθυρου

en: Page settings
el: Ρυθμίσεις σελίδας

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Edit comment
el: Επεξεργασία σχολίου

en: begins with
el: αρχίζει με

en: contains
el: περιέχει

en: daily
el: καθημερινά

en: weekly
el: εβδομαδιαία

en: and
el: και

en: where
el: όπου

en: Create @name
el: Δημιουργία @name

en: original
el: πρωτότυπο

en: Creator
el: Δημιουργός

en: Edit %title
el: Επεξεργασία %title

en: ends with
el: καταλήγει σε

en: Delete comment
el: Διαγραφή σχολίου

en: Reply to comment
el: Απάντηση στο σχόλιο

en: User autocomplete
el: Αυτόματη συμπλήρωση χρήστη

en: This page displays all the components currently configured for this webform node. You may add any number of components to the form, even multiple of the same type. To add a new component, fill in a name and select a type from the fields at the bottom of the table. Submit the form to create the new component or update any changed form values.
el: Η σελίδα εμφανίζει όλα τα συστατικά που έχουν διευθετηθεί για αυτό τον κόμβο webform. Μπορείτε να προσθέσετε ένα οποιονδήποτε αριθμό από συστατικά στη φόρμα, ακόμη και πολλά του ίδιου τύπου. Για να προσθέσετε ένα νέο συστατικό, εισάγετε το όνομα και επιλέξτε τον τύπο από τα πεδία στο κάτω μέρος του πίνακα. Υποβάλλετε τη φόρμα για να δημιουργήσετε το νέο συστατικό ή να ενημερώσετε οποιεσδήποτε αλλαγές στις τιμές της φόρμας.

en: Click on any existing component's name to edit its settings.
el: Κάντε κλικ σε οποιοδήποτε όνομα υπάρχοντος συστατικού για να επεξεργαστείτε τις ρυθμίσεις του.

en: No user
el: Δεν υπάρχει χρήστης

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: Submitted by !username on @datetime
el: Υποβλήθηκε από !username την @datetime.

en: - All -
el: - Όλα -

en: You can:
el: Μπορείτε να:

en: Revert to earlier revision
el: Επαναφορά σε προηγούμενη αναθεώρηση

en: Delete earlier revision
el: Διαγραφή προηγούμενης αναθεώρησης

en: User list
el: Λίστα χρηστών

en: Region settings
el: Ρυθμίσεις περιοχής

en: No minimum
el: Χωρίς ελάχιστο

en: Weight for @title
el: Βάρος για τον @title

en: Asc
el: Αύξ

en: of type
el: του τύπου

en: @name field is required.
el: Το πεδίο @name είναι απαραίτητο.

en: Submitted by @username on @datetime
el: Υποβλήθηκε από @username. Ημερομηνία: @datetime
