Moodle REST (1.0.0) - en to uk translation catalogue (31 entries)

en: Body
uk: Вміст

en: Delete
uk: Видалити

en: Type
uk: Тип

en: On
uk: Увімкнено

en: Reset
uk: Скинути

en: Default
uk: Базово

en: Update
uk: Оновити

en: User
uk: Користувач

en: Create
uk: Створити

en: Page
uk: Сторінка

en: User settings
uk: Налаштування користувача

en: Off
uk: Вимкнено

en: Promoted to front page
uk: Винесено на головну сторінку

en: Desc
uk: Спад

en: Start date
uk: Початкова дата

en: End date
uk: Кінцева дата

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Cron
uk: Крон

en: Apply
uk: Застосувати

en: Not configured
uk: Не налаштовано

en: Server
uk: Сервер

en: Offset
uk: Зміщення

en: Field mapping
uk: Відповідність полів

en: Push
uk: Штовхання

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
uk: Помилка під час виконання операції %error_operation з аргументами: @arguments

en: Pull
uk: Тягнути

en: No information
uk: Інформація відсутня

en: Asc
uk: Зрост

en: %name: may not be longer than @max characters.
uk: %name: має перевищувати @max символів.
