Moodle REST (1.0.1) - en to ro translation catalogue (24 entries)

en: Body
ro: Conținut

en: Delete
ro: Șterge

en: Type
ro: Tip

en: On
ro: Pornit

en: Reset
ro: Resetează

en: Default
ro: Implicit

en: Update
ro: Actualizare

en: User
ro: Utilizator

en: Create
ro: Crează

en: Page
ro: Pagina

en: User settings
ro: Configurare utilizator

en: Off
ro: Oprit

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Desc
ro: Descendent

en: Start date
ro: Data de început

en: End date
ro: Data de sfârşit

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Apply
ro: Aplică

en: Offset
ro: Decalaj

en: Courses
ro: Cursuri

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Asc
ro: Ascendent

en: %name: may not be longer than @max characters.
ro: %name: nu poate fi mai lung de @max caractere.
