Moodle REST (1.0.1) - en to tr translation catalogue (29 entries)

en: Body
tr: Gövde

en: Delete
tr: Sil

en: Type
tr: Tip

en: On
tr: Açık

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Default
tr: Varsayılan

en: Update
tr: Güncelle

en: User
tr: Kullanıcı

en: Create
tr: Oluştur

en: Page
tr: Sayfa

en: User settings
tr: Kullanıcı ayarları

en: Off
tr: Kapalı

en: Promoted to front page
tr: Ana sayfaya yükseltilmiş

en: Desc
tr: Azalan

en: Start date
tr: Başlangıç Tarihi

en: End date
tr: Bitiş tarihi

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Cron
tr: Dönemsel görev

en: Apply
tr: Uygula

en: Not configured
tr: Yapılandırılmadı

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Field mapping
tr: Alan eşleme

en: Courses
tr: Kurslar

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
tr: %error_operation argümanları şu argümanlarla işlenirken bir hata oluştu: @arguments

en: No information
tr: Bilgi yok

en: Asc
tr: Artan

en: %name: may not be longer than @max characters.
tr: %name: @max karakterden daha uzun olamaz.
