Moodle REST (1.0.2) - en to ar translation catalogue (22 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Type
ar: النوع

en: On
ar: في

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Default
ar: الافتراضي

en: Update
ar: تحديث

en: User
ar: المستخدم

en: Create
ar: أنشئ

en: Page
ar: الصفحة

en: User settings
ar: إعدادات المستخدم

en: Drupal
ar: دروبال

en: Off
ar: إيقاف

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Desc
ar: تنازلي

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Cron
ar: مجدول الأعمال (كرون)

en: Apply
ar: تطبيق

en: Offset
ar: الإزاحة

en: - All -
ar: - الكل -

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
ar: حدث خطأ اثناء معالجة  %error_operation في وسائط : @arguments

en: Asc
ar: تصاعدي

en: %name: may not be longer than @max characters.
ar: %name: لايكون اطول من  @max احرف.
