Moodle REST (1.0.2) - en to ja translation catalogue (26 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Type
ja: タイプ

en: On
ja: オン

en: Reset
ja: リセット

en: Default
ja: デフォルト

en: Update
ja: 更新

en: User
ja: ユーザー

en: Create
ja: 作成

en: Page
ja: ページ

en: User settings
ja: ユーザーの設定

en: Off
ja: オフ

en: Promoted to front page
ja: フロントページへ掲載

en: Desc
ja: 降順

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Cron
ja: cron

en: Apply
ja: 適用

en: Not configured
ja: 設定されていません

en: Server
ja: サーバー

en: Offset
ja: オフセット

en: Field mapping
ja: フィールドマッピング

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
ja: 引数の %error_operation を処理中にエラーが発生しました: @arguments

en: Associate
ja: 結合させる

en: Asc
ja: 昇順

en: %name: may not be longer than @max characters.
ja: %name: @max 文字よりも長くすることはできません。
