Moodle REST (1.1.0-beta1) - en to fa translation catalogue (28 entries)

en: Body
fa: بدنه

en: Delete
fa: حذف

en: Type
fa: نوع

en: On
fa: روشن

en: Reset
fa: اعاده

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: User
fa: کاربر

en: Create
fa: ایجاد

en: Page
fa: صفحه

en: User settings
fa: تنظیمات کاربری

en: Drupal
fa: دروپال

en: Off
fa: خاموش

en: Promoted to front page
fa: ارتقا یافته به صفحه اصلی

en: ,
fa: ،

en: Desc
fa: نزولی

en: Start date
fa: تاریخ شروع

en: End date
fa: تاریخ پایان

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Cron
fa: کرون

en: Apply
fa: تایید

en: Not configured
fa: پیکربندی نشده

en: Offset
fa: جابجایی

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: ‹‹
fa: >>

en: ››
fa: <<

en: - All -
fa: - همه -

en: Asc
fa: صعودی
