Moodle Sync (1.0.0) - en to de translation catalogue (18 entries)

en: required
de: erforderlich

en: error
de: Fehler

en: Logging
de: Protokollierung

en: User
de: Benutzer

en: Role
de: Rolle

en: Basic settings
de: Grundeinstellungen

en: Profile
de: Profil

en: warning
de: Warnung

en: Drupal path
de: Drupal-Pfad

en: Taxonomy Settings
de: Taxonomie-Einstellungen

en: Machine name
de: Systemname

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Processed @current out of @total
de: @current von @total bearbeitet

en: File logging
de: Dateiprotokollierung

en: Field mappings
de: Feldzuordnungen

en: Registration type
de: Registrierungs Typ

en: An error occurred during processing
de: Bei der Verarbeitung ist ein Fehler aufgetreten

en: Entity settings
de: Entitätseinstellungen
