Moodle Sync (1.0.0) - en to gl translation catalogue (10 entries)

en: required
gl: requerido

en: error
gl: erro

en: Logging
gl: Rexistro

en: User
gl: Usuario/a

en: Role
gl: Rol

en: Basic settings
gl: Axustes básicos

en: Profile
gl: Perfil

en: warning
gl: advertencia

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: Entity type
gl: Tipo de entidade
