Moodle Sync (1.0.0) - en to it translation catalogue (11 entries)

en: required
it: obbligatorio

en: error
it: errore

en: User
it: Utente

en: Role
it: Ruolo

en: Basic settings
it: Impostazioni di base

en: Profile
it: Profilo

en: warning
it: avviso

en: Drupal path
it: Path di Drupal

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Field mappings
it: Mappatura campi
