More fields (2.2.41) - en to nl translation catalogue (41 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Prefix
nl: Voorvoegsel

en: Value
nl: Waarde

en: Description
nl: Beschrijving

en: Settings
nl: Instellingen

en: Save
nl: Opslaan

en: Icon
nl: Pictogram

en: View
nl: Weergeven

en: Text
nl: Tekst

en: Good
nl: Goed

en: Custom
nl: Aangepast

en: Average
nl: Gemiddeld

en: Base
nl: Basis

en: Color
nl: Kleur

en: Maximum length
nl: Maximumlengte

en: text
nl: tekst

en: Size of textfield
nl: Lengte van het tekstveld

en: Precision
nl: Precisie

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
nl: Het totaal aantal cijfers om op te slaan in de database, inclusief de cijfers achter de komma.

en: The number of digits to the right of the decimal.
nl: Het aantal cijfers achter de komma.

en: Decimal value
nl: Decimale waarde

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
nl: Er is een ongeldige woordenlijst geselecteerd. Wijzig dit in de opties.

en: Select terms from vocabulary @voc
nl: Selecteer termen uit woordenlijst @voc

en: Select terms
nl: Termen selecteren

en: The maximum length of the field in characters.
nl: De maximumlengte van het veld in karakters.

en: Connection
nl: Verbinding

en: Text format
nl: Tekstopmaak

en: Relative date
nl: Relatieve datum

en: Weak
nl: Zwak

en: Number of characters
nl: Aantal tekens

en: Display the label of the referenced entities.
nl: Het label van de gerefereerde entiteit weergeven.

en: Boolean value
nl: Binaire waarde

en: Integer value
nl: Geheel-getalwaarde

en: Text value
nl: Tekstwaarde

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
nl: Tekst wordt getoond in het veld, tot er een waarde wordt ingevoerd. Deze aanwijzing is gewoonlijk een voorbeeldwaarde of een korte beschrijving van de verwachte opmaak.

en: Placeholder: @placeholder
nl: Plaatshouder: @placeholder

en: Textfield size: @size
nl: Tekstveldgrootte: @size

en: Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
nl: Maak een selectie of kies "Alle".

[ctx: decimal places]
en: Scale
nl: Schaal

en: Recursive rendering detected when rendering entity %entity_type: %entity_id, using the %field_name field on the %parent_entity_type:%parent_bundle %parent_entity_id entity. Aborting rendering.
nl: Recursieve rendering gedetecteerd bij het renderen van de entiteit %entity_type: %entity_id, met het veld %field_name op de entiteit %parent_entity_type:%parent_bundle %parent_entity_id. Renderen afgebroken.

en: An invalid vocabulary is selected. Change it in the options.
nl: Er is een ongeldige woordenlijst geselecteerd. Wijzig de instellingen.
