More fields (2.2.55) - en to bs translation catalogue (32 entries)

en: Title
bs: Naslov

en: Prefix
bs: Prefiks

en: Content
bs: Sadržaj

en: Value
bs: Vrijednost

en: Description
bs: Opis

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

en: Date
bs: Datum

en: Image
bs: Slika

en: Settings
bs: Postavke

en: Label
bs: Oznaka

en: Save
bs: Sačuvaj

en: View
bs: Pregled

en: Teaser
bs: Sažetak

en: Text
bs: Tekst

en: Date format
bs: Format datuma

en: Custom
bs: Prilagođen

en: Medium
bs: Srednje

en: Color
bs: Boja

en: Maximum length
bs: Maksimalna dužina

en: Size of textfield
bs: Veličina polja za tekst

en: Precision
bs: Preciznost

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
bs: Ukupan broj brojeva za čuvanje u bazi podataka, uključujući i one desno od decimale.

en: The number of digits to the right of the decimal.
bs: Broj cifri desno od decimale.

en: Allowed values
bs: Dozvoljene vrijednosti

en: Custom date format
bs: Prilagođeni format datuma

en: Alt text
bs: Alt tekst

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
bs: Izabran je pogrešan riječnik. Molimo, promijenite ga u postavkama.

en: Select terms from vocabulary @voc
bs: Izaberi izraze iz riječnika @voc

en: Select terms
bs: Izaberi izraze

en: Date and time
bs: Datum i vrijeme
