More fields (2.2.55) - en to eo translation catalogue (40 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: Prefix
eo: Prefikso

en: Content
eo: Enhavo

en: Value
eo: Valoro

en: Description
eo: Priskribo

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: File
eo: Dosiero

en: Date
eo: Dato

en: Link
eo: Ligilo

en: Image
eo: Bildo

en: Settings
eo: Agordoj

en: Label
eo: Etikedo.

en: Save
eo: Konservu

en: Default
eo: Defaŭlto

en: View
eo: Vidu

en: Text
eo: Teksto

en: ID
eo: Identigilo

en: Email
eo: Retmesaĝo

en: Date format
eo: Esprimo de dato

en: Good
eo: Bona

en: Custom
eo: Propra

en: Average
eo: Meznombro

en: Medium
eo: Medio

en: Color
eo: Koloro

en: Maximum length
eo: Maximuma longo

en: Full
eo: Kompleta

en: Condition
eo: Kondiĉo

en: Size of textfield
eo: Grandeco de tekstokampo

en: Long
eo: Longa

en: Short
eo: Mallonga

en: Precision
eo: Precizo

en: Boolean
eo: Bulea valoro

en: Date and time
eo: Dato kaj tempo

en: Text format
eo: Tekstformato

en: Weak
eo: Malforta

en: Image style
eo: Bilda stilo

en: View mode
eo: Vidoreĝimo

en: Target entity type
eo: Celata speco de ento
