More fields (2.2.55) - en to fi translation catalogue (87 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Prefix
fi: Etuliite

en: Content
fi: Sisältö

en: Value
fi: Arvo

en: Description
fi: Kuvaus

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: File
fi: Tiedosto

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Link
fi: Linkki

en: Image
fi: Kuva

en: Settings
fi: Asetukset

en: Label
fi: Tunnus

en: Save
fi: Tallenna

en: Default
fi: Oletus

en: Icon
fi: Ikoni

en: View
fi: Näytä

en: Teaser
fi: Lyhennelmä

en: Text
fi: Teksti

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Date format
fi: Päivämäärän muoto

en: Good
fi: Hyvä

en: Custom
fi: Oma

en: Average
fi: Keskimäärin

en: Medium
fi: Keskiverto

en: Base
fi: Ydin

en: Color
fi: Väri

en: Link text
fi: Linkin teksti

en: External
fi: Ulkoinen

en: Maximum length
fi: Suurin pituus

en: text
fi: teksti

en: Full
fi: Kokonainen

en: Condition
fi: Riippuvuus

en: Size of textfield
fi: Tekstikentän koko

en: Long
fi: Pitkä

en: Short
fi: Lyhyt

en: Precision
fi: Tarkkuus

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
fi: Tietokantaan tallennettavien numeroiden kokonaismäärä, sisältäen desimaalipilkun oikealla puolella olevat numerot.

en: The number of digits to the right of the decimal.
fi: Numeroiden määrä desimaalin oikealla puolella.

en: Allowed values
fi: Sallitut arvot

en: Display as
fi: Näytä

en: - Select -
fi: - Valitse -

en: Boolean
fi: Totuusarvo

en: Custom date format
fi: Mukautettu päivämäärämuoto

en: Decimal value
fi: Desimaaliarvo

en: Alt text
fi: Alt teksti

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
fi: Sanastoa ei ole valittuna. Muuta asetusta.

en: Select terms from vocabulary @voc
fi: Valitse termit sanastosta @voc

en: Select terms
fi: Valitse termit

en: The maximum length of the field in characters.
fi: Kentän maksimipituus merkkeinä.

en: Date and time
fi: Aika ja päiväys

en: Text format
fi: Tekstimuoto

en: Relative date
fi: Suhteellinen päivämäärä

en: List (text)
fi: Lista (teksti)

en: Date type
fi: Tietotyyppi

en: Weak
fi: Heikko

en: Image style
fi: Kuvan tyyli

en: None (original image)
fi: Ei mitään (alkuperäinen kuva)

en: Link image to
fi: Linkitä kuva

en: Image style: @style
fi: Kuvan tyyli: @style

en: View mode
fi: Näyttötila

en: Nothing
fi: Ei mitään

en: Date format: @format
fi: Päivämäärämuoto: @format

en: List (integer)
fi: Lista (kokonaisluku)

en: List (float)
fi: Lista (reaaliluku)

en: Display the label of the referenced entities.
fi: Näytä viitattujen entiteettien etiketit.

en: Link to the referenced entity
fi: Linkitä viitattuun entiteettiin

en: Entity reference
fi: Entiteettiviittaus

en: Label only
fi: Vain etiketti

en: View mode: @mode
fi: Esitystapa: @mode

en: Boolean value
fi: Boolean arvo

en: Integer value
fi: Muuttuja-arvo

en: Text value
fi: Tekstin arvo

en: Trim link text length
fi: Lyhennä linkkitekstin pituutta

en: Date only
fi: Vain päivämäärä

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fi: Teksti joka näytetään kentän sisällä kunnes arvo on syötetty. Tämä vihje on usein esimerkkiarvo tai lyhyt kuvaus oletetusta muodosta.

en: Placeholder: @placeholder
fi: Kirjanmerkki: @placeholder

en: Number (decimal)
fi: Numero (desimaali)

en: Number (float)
fi: Numero (liukuluku)

en: Number (integer)
fi: Numero (luku)

en: Target entity type
fi: Kohde-entiteetin tyyppi

en: Text (plain)
fi: Teksti (pelkkä)

en: Text (plain, long)
fi: Teksti (pelkkä, pitkä)

en: Text (formatted)
fi: Teksti (muotoiltu)

en: Text (formatted, long)
fi: Teksti (muotoiltu, pitkä)

en: Textfield size: @size
fi: Tekstikentän koko: @size
