More fields (2.2.55) - en to gu translation catalogue (36 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Prefix
gu: પૂર્વાગ

en: Content
gu: વિષયાર્થ

en: Value
gu: મુલ્ય

en: Description
gu: વર્ણન

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: Date
gu: તારીખ

en: Link
gu: કડી

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Save
gu: સાચવો

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: View
gu: જુઓ

en: Text
gu: લખાણ

en: Email
gu: ઈ-મેઈલ

en: Date format
gu: તારીખ બંધારણ

en: Average
gu: સરેરાશ

en: Medium
gu: મધ્યમ

en: Color
gu: રંગ

en: Link text
gu: કડી શીર્ષક

en: Maximum length
gu: મહત્તમ લંબાઈ

en: Condition
gu: શરત

en: Long
gu: લાંબુ

en: Short
gu: ટૂંકુ

en: Precision
gu: ચોકસાઇ

en: Allowed values
gu: અપેક્ષિત મૂલ્યો

en: Boolean
gu: બૂલિયન

en: Decimal value
gu: દશાંશ મૂલ્ય

en: Text format
gu: લખાણનુ બંધારણ

en: Image style
gu: ચિત્ર શૈલી

en: Integer value
gu: પૂર્ણાંક કિંમત

en: Date only
gu: માત્ર તારીખ

en: Number (decimal)
gu: સંખ્યા (દશાંશ)

en: Number (integer)
gu: સંખ્યા (પૂર્ણાંક)
