More fields (2.2.55) - en to he translation catalogue (73 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Prefix
he: קידומת

en: Content
he: תוכן

en: Value
he: ערך

en: Description
he: תיאור

en: Enabled
he: מופעל

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: File
he: קובץ

en: Date
he: תאריך

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Settings
he: הגדרות

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Icon
he: סמל

en: View
he: צפיה

en: URL
he: כתובת URL

en: Teaser
he: תקציר

en: Text
he: טקסט

en: Email
he: דוא"ל

en: Date format
he: תבנית תאריך

en: Good
he: טוב

en: Custom
he: מותאם

en: Average
he: ממוצע

en: Medium
he: בינוני

en: Color
he: צבע

en: Link text
he: כותרת הקישור

en: External
he: חיצוני

en: Maximum length
he: אורך מרבי

en: text
he: טקסט

en: Full
he: מלא

en: Condition
he: מצב

en: Size of textfield
he: גודל שדה הטקסט

en: Long
he: ארוך

en: Short
he: קצר

en: Precision
he: דיוק

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
he: סך כל הספרות לשמירה במסד הנתונים, כולל הספרות מימין לנקודה.

en: The number of digits to the right of the decimal.
he: מספר הספרות מימין לנקודה.

en: Allowed values
he: ערכים מותרים

en: - Select -
he: - בחירה -

en: Boolean
he: בוליאני

en: Custom date format
he: תבנית תאריך מותאמת אישית

en: Decimal value
he: ערך דצימלי

en: Alt text
he: טקסט חלופי

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
he: נבחר אוצר מילים לא חוקי. אנא שנה אותו באפשרויות.

en: Select terms from vocabulary @voc
he: בחר מושגים מאוצר מילים @voc

en: Select terms
he: בחר מושגים

en: The maximum length of the field in characters.
he: מספר התווים המירבי בשדה.

en: Date and time
he: תאריך ושעה

en: Text format
he: מבנה טקסט

en: Relative date
he: תאריך יחסי

en: List (text)
he: רשימה (טקסט)

en: Weak
he: חלש

en: Image style
he: סגנון תמונה

en: Image style: @style
he: סגנון תמונה: @style

en: View mode
he: מצב תצוגה

en: Nothing
he: ללא

en: List (integer)
he: רשימה (integer)

en: List (float)
he: רשימה (צף)

en: Display the label of the referenced entities.
he: הצגת הכותרת של היישות ברפרנס.

en: Link to the referenced entity
he: קישור ליישות שמצויינת ברפרנס

en: Entity reference
he: רפרנס ליישות

en: Boolean value
he: ערך בוליאני

en: Integer value
he: ערך מספר שלם

en: Text value
he: ערך טקטואלי

en: Date only
he: רק תאריך

en: Target entity type
he: סוג יישות המטרה

en: Text (plain)
he: טקסט (פשוט)

en: Text (plain, long)
he: טקסט פשוט (ארוך)

en: Text (formatted)
he: טקסט (עם פורמט)

en: Text (formatted, long)
he: טקסט (עם פורמט, ארוך)
