More fields (2.2.55) - en to mr translation catalogue (29 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Prefix
mr: आधी जोडलेला शब्द

en: Content
mr: साहित्य

en: Value
mr: किंमत

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: File
mr: फाईल

en: Date
mr: दिनांक

en: Link
mr: दुवा

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Settings
mr: संरचना

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: View
mr: बघा

en: Text
mr: अक्षर

en: ID
mr: आय डी

en: Email
mr: ईमेल

en: Date format
mr: तारीख आराखडा

en: Good
mr: चांगला

en: Color
mr: रंग

en: Maximum length
mr: कमाल लांबी

en: Condition
mr: अट

en: Precision
mr: अचूकपणा

en: Boolean
mr: बूलीय

en: Text format
mr: टेक्सटचा फॉरमॅट

en: View mode
mr: दृश्य प्रस्थिती
