More fields (2.2.55) - en to ne translation catalogue (40 entries)

en: Title
ne: शीर्षक

en: Prefix
ne: उपसर्ग

en: Content
ne: विषयवस्तु

en: Value
ne: मान

en: Description
ne: विवरण

en: Enabled
ne: सक्षम बनाइएको

en: Yes
ne: हो

en: No
ne: हुँदैन

en: File
ne: फ़ाइल

en: Date
ne: मिति

en: Link
ne: लिङ्क

en: Settings
ne: सेटिङहरू

en: Label
ne: लेबल

en: Save
ne: बचत गर्नुहोस्

en: Default
ne: पूर्वनिर्धारित

en: View
ne: दृश्य

en: URL
ne: यूआरएल

en: Text
ne: अक्षर

en: ID
ne: परिचय

en: Email
ne: ईमेल

en: Date format
ne: मिति ढाँचा

en: Good
ne: राम्रो

en: Custom
ne: अनुकूल

en: New window
ne: नयाँ विन्डोमा

en: Medium
ne: माध्यम

en: Color
ne: रंग

en: Maximum length
ne: अधिक्तम लम्बाइ

en: Condition
ne: अवस्था

en: Long
ne: लामो

en: Short
ne: छोटो

en: Same window
ne: येही विन्डोमा

en: Precision
ne: सुक्ष्मता

en: - Select -
ne: - चयन गर्नुहोस् -

en: Boolean
ne: सही वा गलत

en: Custom date format
ne: अनुकूलन मिति ढाँचा

en: Date and time
ne: मिति र समय

en: Weak
ne: कमजोर

en: View mode
ne: हेर्ने शैली

en: List (integer)
ne: सूची (पूर्णांक)

en: List (float)
ne: सूची (फ्लोट)
