More fields (2.2.55) - en to oc translation catalogue (54 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Content
oc: Contengut

en: Value
oc: Valor

en: Description
oc: Descripcion

en: Enabled
oc: Activat

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: File
oc: Fichièr

en: Date
oc: Data

en: Link
oc: Ligam

en: Image
oc: Imatge

en: Settings
oc: Paramètres

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Default
oc: Per defaut

en: View
oc: Veire

en: Teaser
oc: Acròcha

en: Text
oc: Tèxte

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Date format
oc: Format de data

en: Good
oc: Plan

en: Custom
oc: Personalizat

en: Average
oc: Mejana

en: Medium
oc: Mejan

en: Base
oc: Basa

en: Link text
oc: Tèxte del ligam

en: External
oc: Extèrne

en: Maximum length
oc: Talha maximala

en: text
oc: tèxte

en: Full
oc: Complet

en: Size of textfield
oc: Talha del camp de tèxte

en: Short
oc: Cort

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
oc: Lo nombre total de dígits a emmagazinar a la basa de donadas, incloent los de la dreta del decimal.

en: The number of digits to the right of the decimal.
oc: Lo nombre de dígits a la dreta de la coma.

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: Custom date format
oc: Format de data personalizat

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
oc: Un vocabulari invalid a été seleccionat. Merci de lo modificar dins las opcions.

en: Select terms from vocabulary @voc
oc: Seleccionar los tèrmes dins lo vocabulari @voc

en: Select terms
oc: Seleccionar los tèrmes

en: The maximum length of the field in characters.
oc: La longor maximala del camp en nombre de caractèrs.

en: Date and time
oc: Data e ora

en: Text format
oc: Format de tèxte

en: Relative date
oc: Data relativa

en: List (text)
oc: Lista (tèxte)

en: Date type
oc: Tipe de data

en: Weak
oc: Feble

en: Image style
oc: Estil d'imatge

en: None (original image)
oc: Pas cap (imatge original)

en: Link image to
oc: Ligar l'imatge a

en: Image style: @style
oc: Estil de l'imatge : @style

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion

en: Nothing
oc: Res

en: Trimmed limit
oc: Limit de troncadura
