More fields (2.2.55) - en to ro translation catalogue (82 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Content
ro: Conținut

en: Value
ro: Valoare

en: Description
ro: Descriere

en: Enabled
ro: Activat

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: File
ro: Fișier

en: Date
ro: Data

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Settings
ro: Setări

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Link target
ro: Ținta link-ului

en: Icon
ro: Pictogramă

en: View
ro: Afișează

en: Email
ro: email

en: Date format
ro: Format dată

en: Good
ro: Bun

en: Custom
ro: Personalizat

en: Average
ro: Medie

en: New window
ro: Fereastră nouă

en: Medium
ro: Mediu

en: Color
ro: Culoare

en: External
ro: Extern

en: Maximum length
ro: Lungime maximă

en: Full
ro: Complet

en: Condition
ro: Condiție

en: Size of textfield
ro: Dimensiune câmp text

en: Long
ro: Lung

en: Short
ro: Scurt

en: Link type
ro: Tip de legătură

en: Same window
ro: Aceeași fereastră

en: Precision
ro: Precizie

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
ro: Numărul total de cifre care vor fi stocate în baza de date, inclusiv cele din dreapta zecimalelor.

en: The number of digits to the right of the decimal.
ro: Numărul de cifre de la dreapta zecimalei.

en: Allowed values
ro: Valori permise

en: - Select -
ro: -Selectați-

en: Custom date format
ro: Format de dată personalizat

en: Decimal value
ro: Valoare zecimală

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
ro: Este selectat un vocabular invalid. Vă rugăm să-l modificaţi în opţiuni.

en: Select terms from vocabulary @voc
ro: Selectați termenii din vocabularul @voc

en: Select terms
ro: Selectați termeni

en: The maximum length of the field in characters.
ro: Lungimea maximă a câmpului în caractere.

en: Date and time
ro: Data și timp

en: Text format
ro: Formatare text

en: Relative date
ro: Dată relativă

en: List (text)
ro: Listă(text)

en: Date type
ro: Tip de dată

en: Weak
ro: Slabă

en: Image style
ro: Stil imagine

en: None (original image)
ro: Nimic (imagine originală)

en: Link image to
ro: Legați imagine la

en: Image style: @style
ro: Stil imagine: @style

en: View mode
ro: Mod de vizualizare

en: Nothing
ro: Nimic

en: List (integer)
ro: Listă (întregi)

en: List (float)
ro: Listă (virgulă mobilă)

en: Display the label of the referenced entities.
ro: Afișați eticheta entităților referite.

en: Link to the referenced entity
ro: Legătură la entitatea de referință

en: Entity reference
ro: Referință entitate

en: Boolean value
ro: Valoare booleană

en: Integer value
ro: Valoare întreagă

en: Text value
ro: Valoare text

en: Trim link text length
ro: Prescurtează lungimea textului legăturii

en: Date only
ro: Doar dată

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ro: Text ce va fi afișat în interiorul câmpului până la introducerea unei valori. Această sugestie este de obicei un exemplu sau o scurtă descriere a formatului așteptat.

en: Placeholder: @placeholder
ro: Substituent: @placeholder

en: Number (decimal)
ro: Număr (zecimal)

en: Number (float)
ro: Număr (flotant)

en: Number (integer)
ro: Număr (întreg)

en: Target entity type
ro: Tipul de entitate vizat

en: Text (plain)
ro: Text (simplu)

en: Text (plain, long)
ro: Text (simplu, lung)

en: Text (formatted)
ro: Text (formatat)

en: Text (formatted, long)
ro: Text (formatat, lung)

en: Trimmed limit
ro: Limita tăierii

en: Textfield size: @size
ro: Dimensiunea câmpului de tip text: @size

en: Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
ro: Lăsați necompletat pentru toate. În caz contrar, primul termen selectat va fi implicit în loc de "Oricare".

[ctx: decimal places]
en: Scale
ro: Scală
