More fields (2.2.55) - en to ug translation catalogue (29 entries)

en: Title
ug: تىما

en: Prefix
ug: خەت بېشى

en: Content
ug: مەزمۇن

en: Value
ug: پارامېتىرى

en: Description
ug: بايانى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: File
ug: ھۆججەت

en: Link
ug: ئۇلىنىش

en: Image
ug: سۈرەت

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Label
ug: بەلگە

en: Default
ug: سۈكۈتتىكى

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: URL
ug: ئادرېس

en: Text
ug: تېكىست

en: Email
ug: ئېلخەت

en: Date format
ug: ۋاقىت فورماتى

en: Good
ug: ياخشى

en: Custom
ug: ئۆزى بەلگىلەش

en: Medium
ug: ئوتتۇراھال

en: Base
ug: ئاساس

en: Color
ug: رەڭ

en: text
ug: تېكىست

en: Full
ug: تولۇق

en: Long
ug: ئۇزۇن

en: Short
ug: قىسقا

en: Date and time
ug: چېسلا ۋە ۋاقىت

en: Weak
ug: ئاجىز

en: Nothing
ug: ھىچنىمە
