More fields (2.2.56) - en to bo translation catalogue (59 entries)

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Prefix
bo: སྔོན་བཏགས

en: Content
bo: ནང་དོན

en: Value
bo: ཐོབ་གྲངས

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Enabled
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཡོད

en: Yes
bo: ཡིན

en: No
bo: མིན

en: File
bo: ཡིག་ཆ

en: Date
bo: ཚེས་གྲངས

en: Link
bo: སྦྲེལ་ཐག

en: Image
bo: པར་རིས

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Save
bo: ཉར་ཚགས

en: Default
bo: སྔར་ཡོད

en: Icon
bo: རི་མོ།

en: View
bo: ལྟ་ཞིབ

en: URL
bo: དྲ་གནས

en: Teaser
bo: གནད་བསྡུས

en: Text
bo: ཡི་གེ

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: Email
bo: གློག་ཡིག

en: Date format
bo: ཚེས་གྲངས་རྣམ་གཞག

en: Good
bo: བཟང

en: Custom
bo: རང་བཟོས

en: Average
bo: ཆ་སྙོམ

en: Medium
bo: འབྲིང་པོ

en: Base
bo: གཞི

en: Color
bo: ཁ་དོག

en: Link text
bo: ཡི་གེ་སྦྲེལ་བ

en: Maximum length
bo: ཆེས་རིང་བའི་ཚད

en: Full
bo: ཆ་ཚང

en: Size of textfield
bo: ཡི་གེ་གནས་ཁོངས་ཀྱི་ཞེང་ཚད

en: Long
bo: རྒྱས་པ

en: Short
bo: བསྡུས་པ

en: Precision
bo: ཞིབ་ཚད

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
bo: གྲངས་མཛོད་དུ་གསོག་འཇོག་བྱེད་དགོས་པའི་གྲངས་གནས་ཀྱི་གྲངས། འདིར་སིལ་གྲངས་ཚེག་གཡས་ཕྱོགས་སུ་ཡོད་པའི་གྲངས་ཀྱང་འདུ།

en: The number of digits to the right of the decimal.
bo: སིལ་གྲངས་ཚེག་རྗེས་སུ་ཡོད་པའི་གྲངས་གནས་ཀྱི་གྲངས།

en: Custom date format
bo: རང་བཟོས་ཀྱི་ཚེས་གྲངས་ཀྱི་རྣམ་གཞག

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
bo: ནུས་མེད་ཀྱི་སྤྱི་མིང་ཞིག་བདམས་འདུག གདམ་ཚན་ནས་བརྗེ་རོགས།

en: Select terms from vocabulary @voc
bo: སྤྱི་མིང་@voc་ལ་ཐ་སྙད་འདེམ་པ

en: Select terms
bo: ཐ་སྙད་འདེམ་པ

en: The maximum length of the field in characters.
bo: གནས་ཁོངས་འདིའི་ཆེས་རིང་བའི་ཡིག་འབྲུའི་ཚད།

en: Date and time
bo: དུས་ཚོད་དང་ཟླ་ཚེས

en: Text format
bo: ཡིག་གེའི་རྣམ་གཞག

en: List (text)
bo: མིང་ཐོ༼ཡི་གེ༽

en: Date type
bo: ཚེས་གྲངས་ཀྱི་རིགས

en: Weak
bo: ཞན

en: Image style
bo: པར་རིས་ཀྱི་བཟོ་ལྟ

en: None (original image)
bo: མེད་པ༼ཐོག་མའི་པར་རིས༽

en: Link image to
bo: པར་རིས་ཀྱི་སྦྲེལ་གནས

en: Image style: @style
bo: པར་རིས་ཀྱི་བཟོ་ལྟ་ལ་@style

en: View mode
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་རྣམ་པ

en: Nothing
bo: གང་ཡང་མེད

en: List (integer)
bo: ཐོ༼ཧྲིལ་གྲངས༽

en: List (float)
bo: ཐོ༼སིལ་གྲངས༽

en: Trimmed limit
bo: བཅད་བཟོའི་ཚད

en: Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
bo: ཚང་མར་སྟོང་བར་འཇོག་པ། དེ་མིན་ཚེ་ཐོག་མར་བདམས་པའི་ཐ་སྙད་དེ་སོར་བཞག་གི་གང་རུང་ཞེས་པའི་ཚབ་བྱེད་ངེས།
