More fields (2.2.56) - en to gl translation catalogue (64 entries)

en: Title
gl: Título

en: Prefix
gl: Prefixo

en: Content
gl: Contido

en: Value
gl: Valor

en: Description
gl: Descrición

en: Enabled
gl: Activado

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: File
gl: Ficheiro

en: Date
gl: Data

en: Link
gl: Ligazón

en: Image
gl: Imaxe

en: Settings
gl: Axustes

en: Label
gl: Etiqueta

en: Save
gl: Gardar

en: Default
gl: Predeterminado

en: Icon
gl: Icona

en: View
gl: Ver

en: Teaser
gl: Resumo

en: Text
gl: Texto

en: Email
gl: Correo electrónico

en: Date format
gl: Formato de data

en: Good
gl: Bo

en: Custom
gl: Personalizado

en: Average
gl: Media

en: New window
gl: Nova ventá

en: Medium
gl: Medio

en: Color
gl: Cor

en: Link text
gl: Texto do enlace

en: External
gl: Externo

en: Maximum length
gl: Lonxitude máxima

en: text
gl: texto

en: Full
gl: Completo

en: Condition
gl: Condición

en: Size of textfield
gl: Tamaño do campo de texto

en: Long
gl: Longo

en: Short
gl: Curto

en: Same window
gl: Mesma ventá

en: Precision
gl: Precisión

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
gl: O número total de díxitos que se almacenan na base de datos, incluiendo os situados a dereita do decimal.

en: The number of digits to the right of the decimal.
gl: O número de díxitos á dereita da coma.

en: Allowed values
gl: Valores permitidos

en: - Select -
gl: - Seleccione -

en: Boolean
gl: Booleano

en: Custom date format
gl: Formato personalizado de data

en: Alt text
gl: Texto alternativo

en: Select terms from vocabulary @voc
gl: Seleciona termos do vocabulario @voc

en: Select terms
gl: Seleccionar termos

en: The maximum length of the field in characters.
gl: A lonxitude máxima do campo en carácteres.

en: Date and time
gl: Data e hora

en: Text format
gl: Formato do texto

en: List (text)
gl: Lista (de texto)

en: Date type
gl: Tipo de data

en: Weak
gl: Débil

en: Image style
gl: Estilo de imaxe

en: None (original image)
gl: Ningún (imaxe orixinal)

en: Link image to
gl: Vincular imaxe a

en: Image style: @style
gl: Estilo de imaxe: @style

en: View mode
gl: Modo de vista

en: Nothing
gl: Nada

en: List (integer)
gl: Lista (número enteiro)

en: List (float)
gl: Lista (número decimal)

en: Entity reference
gl: Referencia da entidade

en: Label only
gl: Só etiqueta
