More fields (2.2.56) - en to ku translation catalogue (39 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Prefix
ku: پێشگر

en: Content
ku: ناوەڕۆک

en: Value
ku: نرخ

en: Description
ku: دەربارە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: File
ku: پەڕگە

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: Link
ku: بەستەر

en: Image
ku: وێنە

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Label
ku: پێناس

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: View
ku: پیشاندان

en: Text
ku: دەق

en: Email
ku: ئیمێل

en: Date format
ku: فۆرماتی بەروار

en: Good
ku: باشە

en: Custom
ku: درووستکراو

en: Medium
ku: مامناوەندی

en: Color
ku: ڕه‌نگ

en: Maximum length
ku: گەورەترین درێژی

en: text
ku: دەق

en: Size of textfield
ku: قەبارەی خانەی دەق

en: Long
ku: درێژ

en: Short
ku: کورت

en: - Select -
ku: - هەڵبژاردن -

en: Boolean
ku: بوولی

en: Date and time
ku: ڕێکەوت و کات

en: Text format
ku: فۆرماتی دەق

en: Date type
ku: جۆری بەروار

en: Weak
ku: لاوازە

en: Image style
ku: شێوازی وێنە

en: Link image to
ku: بەستەر بۆ وێنە

en: Image style: @style
ku: شێوازی وێنە:‌ @style

en: Nothing
ku: هیچ
