More fields (2.2.56) - en to ml translation catalogue (25 entries)

en: Title
ml: തലക്കെട്ട്

en: Prefix
ml: ഉപസര്ഗ്ഗം

en: Content
ml: ഉള്ളടക്കം

en: Value
ml: മൂല്യം

en: Description
ml: വിവരണം

en: Enabled
ml: സജ്ജമാക്കി

en: Yes
ml: അതെ

en: No
ml: അല്ല

en: Date
ml: തിയ്യതി

en: Image
ml: ചിത്രം

en: Settings
ml: ക്രമീകരണങ്ങള്‍

en: Label
ml: അടയാളം

en: Save
ml: സൂക്ഷിച്ചുവെക്കുക

en: Icon
ml: ഐക്കൺ

en: View
ml: കാഴ്ച്ച

en: URL
ml: യു.ആർ.എൽ

en: Text
ml: ടെക്സ്റ്റ്

en: Email
ml: ഇമെയിൽ

en: Date format
ml: തിയ്യതി രൂപഘടന

en: Average
ml: ശരാശരി

en: Medium
ml: മാദ്ധ്യമം

en: Color
ml: നിറം

en: Maximum length
ml: പരമാവധി നീളം

en: Condition
ml: അവസ്ഥ

en: Boolean
ml: ബൂളിയന്‍
