More fields (2.2.56) - en to ur translation catalogue (31 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Prefix
ur: سابقہ

en: Content
ur: متن

en: Value
ur: قیمت

en: Description
ur: وضاحت

en: Enabled
ur: فعال

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: File
ur: فائل

en: Date
ur: تاریخ

en: Link
ur: ربط

en: Image
ur: تصویر

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Default
ur: طے شدہ

en: Icon
ur: آئیکن

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: URL
ur: یو آر ایل

en: Text
ur: متن

en: ID
ur: شناخت

en: Email
ur: ای میل

en: Date format
ur: تاریخ کا فارمیٹ

en: Color
ur: رنگ

en: Maximum length
ur: حد لمبائی

en: Condition
ur: شرط

en: Size of textfield
ur: متنی قطعہ کا سائز

en: Precision
ur: درستگی

en: Boolean
ur: بولین

en: Text format
ur: متن کی آرائش

en: View mode
ur: دیکھنے کے موڈ
