More fields (2.2.57) - en to cy translation catalogue (37 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Prefix
cy: Rhagddodiad

en: Content
cy: Cynnwys

en: Value
cy: Gwerth

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: File
cy: Ffeil

en: Date
cy: Dyddiad

en: Link
cy: Dolen

en: Image
cy: Delwedd

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Save
cy: Cadw

en: Default
cy: Diofyn

en: High
cy: Uchel

en: Low
cy: Isel

en: View
cy: Gweld

en: Teaser
cy: Rhagflas

en: Text
cy: Testun

en: Date format
cy: Fformat dyddiad

en: Custom
cy: Addasu

en: Average
cy: Cyfartaledd

en: New window
cy: Ffenestr newydd

en: Medium
cy: Canolig

en: Color
cy: Lliw

en: Long
cy: Hir

en: Short
cy: Byr

en: Same window
cy: Yr un ffenestr

en: Precision
cy: Trachywiredd

en: Custom date format
cy: Addasu fformat dyddiad

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
cy: Mae geirfa anilys wedi ei ddewis. Newidiwch ef yn y dewisiadau.

en: Select terms from vocabulary @voc
cy: Dewis termau o eirfa @voc

en: Date and time
cy: Dyddiad ac amser

en: Text format
cy: Fformat testun

en: List (text)
cy: Rhestr (testun)

en: Image style
cy: Arddull delwedd
