More fields (2.2.57) - en to da translation catalogue (89 entries)

en: Title
da: Titel

en: Prefix
da: Præfiks

en: Content
da: Indhold

en: Value
da: Værdi

en: Description
da: Beskrivelse

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: File
da: Fil

en: Date
da: Dato

en: Image
da: Billede

en: Settings
da: Indstillinger

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: High
da: Høj

en: Low
da: Lav

en: Icon
da: Ikon

en: View
da: Vis

en: Teaser
da: Smagsprøve

en: Text
da: Tekst

en: Email
da: E-mail

en: Date format
da: Datoformat

en: Good
da: God

en: Custom
da: Tilpasset

en: Average
da: Gennemsnit

en: New window
da: Nyt vindue

en: Color
da: Farve

en: Link text
da: Linktekst

en: External
da: Eksterne

en: Maximum length
da: Maksimal længde

en: text
da: tekst

en: Full
da: Fuld

en: Condition
da: Betingelse

en: Size of textfield
da: Størrelse på tekstfelt

en: Long
da: Langt datoformat

en: Short
da: Kort datoformat

en: Link type
da: Link-type

en: Same window
da: Samme vindue

en: Precision
da: Præcision

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
da: Det samlede antal cifre som skal gemmes i databasen, inklusive dem til højre for kommaet.

en: The number of digits to the right of the decimal.
da: Antal cifre til højre for kommaet.

en: Allowed values
da: Tilladte værdier

en: - Select -
da: - Vælg -

en: Boolean
da: Boolsk

en: Custom date format
da: Tilpasset datoformat

en: Decimal value
da: Decimalværdi

en: Internal
da: Internt

en: Alt text
da: Alternativ tekst

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
da: Ugyldigt ordforråd valgt. Skift det venligst under indstillingerne.

en: Select terms from vocabulary @voc
da: Vælg termer fra ordforrådet @voc

en: Select terms
da: Vælg ord

en: The maximum length of the field in characters.
da: Feltets maksimale længde i tegn.

en: Date and time
da: Dato og tid

en: Text format
da: Tekstformat

en: Relative date
da: Relativ dato

en: List (text)
da: Liste (tekst)

en: Date type
da: Datotype

en: Weak
da: Svagt

en: Image style
da: Billedformat

en: None (original image)
da: Ingen (originalt billede)

en: Link image to
da: Link billede til

en: Image style: @style
da: Billedformat: @style

en: Nothing
da: Intet

en: List (integer)
da: Liste (heltal)

en: List (float)
da: Liste (kommatal)

en: Number of characters
da: Antal tegn

en: Display the label of the referenced entities.
da: Vis label for de refererede entities.

en: Link to the referenced entity
da: Link til den refererede entity

en: Entity reference
da: Entityreference

en: Label only
da: Kun etiket

en: Boolean value
da: Boolsk værdi

en: Integer value
da: Heltalsværdi

en: Text value
da: Tekstværdi

en: Trim link text length
da: Beskær link-tekstens længde

en: Date only
da: Kun dato

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
da: Teksten som vises inden i feltet indtil der indtastes en værdi. Det kan være en eksempelværdi eller en kort beskrivelse af det forventede format.

en: Number (decimal)
da: Tal (decimal)

en: Number (float)
da: Tal (float)

en: Number (integer)
da: Tal (heltal)

en: Target entity type
da: Entitetstypemål

en: Text (plain)
da: Tekst (ren)

en: Text (plain, long)
da: Tekst (ren, lang)

en: Text (formatted)
da: Tekst (formateret)

en: Text (formatted, long)
da: Tekst (formateret, lang)

en: Trimmed limit
da: Beskæringsgrænse

en: Textfield size: @size
da: Størrelse på tekstfelt: @size

[ctx: decimal places]
en: Scale
da: Skalér

en: Recursive rendering detected when rendering entity %entity_type: %entity_id, using the %field_name field on the %parent_entity_type:%parent_bundle %parent_entity_id entity. Aborting rendering.
da: Rekursiv gengivelse, der registreres ved gengivelse af objektet %entity_type: %entity_id ved hjælp af feltet %field_name på objektet %parent_entity_type:%parent_bundle %parent_entity_id. Afbryder gengivelsen.
