More fields (2.2.57) - en to el translation catalogue (80 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Prefix
el: Πρόθεμα

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Value
el: Αξία

en: Description
el: Περιγραφή

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: File
el: Αρχείο

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Image
el: Εικόνα

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: High
el: Υψηλό

en: Low
el: Χαμηλό

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: View
el: Προβολή

en: Teaser
el: Περικομμένη μορφή

en: Text
el: Κείμενο

en: Date format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: Good
el: Καλό

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Average
el: Μέσος όρος

en: New window
el: Νέο παράθυρο

en: Medium
el: Μέσο

en: Color
el: Χρώμα

en: Link text
el: Σύνδεσμος κειμένου

en: External
el: Εξωτερικό

en: Maximum length
el: Μέγιστο μήκος

en: text
el: κείμενο

en: Full
el: Πλήρες

en: Condition
el: Συνθήκη

en: Size of textfield
el: Μέγεθος του πεδίου κειμένου

en: Long
el: Μεγάλο

en: Short
el: Σύντομο

en: Same window
el: Ίδιο παράθυρο

en: Precision
el: Ακρίβεια

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
el: Ο συνολικός αριθμός ψηφίων που θα αποθηκεύονται στη βάση δεδομένων, συμπεριλαμβανομένων εκείνων στα δεξιά της υποδιαστολής.

en: The number of digits to the right of the decimal.
el: Ο αριθμός των ψηφίων στα δεξιά της υποδιαστολής.

en: - Select -
el: - Επιλέξτε -

en: Boolean
el: Δυαδική τιμή

en: Custom date format
el: Προσαρμοσμένη μορφή ημερομηνίας

en: Decimal value
el: Δεκαδική τιμή

en: Select terms from vocabulary @voc
el: Επιλογή όρων απο το λεξιλόγιο @voc

en: Select terms
el: Επιλογή όρων

en: The maximum length of the field in characters.
el: Το μέγιστο μήκος του πεδίου σε χαρακτήρες.

en: Date and time
el: Ημερομηνία και ώρα

en: Text format
el: Μορφότυπος κειμένου

en: List (text)
el: Λίστα (κείμενο)

en: Date type
el: Τύπος ημερομηνίας

en: Weak
el: Επισφαλές

en: Image style
el: Στυλ εικόνας

en: None (original image)
el: Κανένα (αρχική εικόνα)

en: Link image to
el: Σύνδεσμος εικόνας στο

en: Image style: @style
el: Στυλ εικόνας: @style

en: View mode
el: Τρόπος προβολής

en: Nothing
el: Τίποτα

en: List (integer)
el: Λίστα (ακέραιος)

en: List (float)
el: Λίστα (αριθμός κινητής υποδιαστολής)

en: Display the label of the referenced entities.
el: Εμφανίζει την ετικέτα των αναφερόμενων οντοτήτων.

en: Link to the referenced entity
el: Σύνδεση με την αναφερόμενη οντότητα

en: Entity reference
el: Αναφορά οντότητας

en: Boolean value
el: Τιμή Boolean

en: Integer value
el: Ακέραια τιμή

en: Text value
el: Τιμή κειμένου

en: Date only
el: Μόνο ημερομηνία

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
el: Το κείμενο που θα εμφανίζεται μέσα στο πεδίο μέχρι να εισαχθεί μία τιμή. Αυτό το βοηθητικό στοιχείο είναι συνήθως παράδειγμα αναμενόμενης τιμής ή σύντομη περιγραφή της αναμενόμενου μορφότυπου.

en: Placeholder: @placeholder
el: Σύμβολο κράτησης θέσης: @placeholder

en: Number (decimal)
el: Νούμερο (δεκαδικό)

en: Number (float)
el: Αριθμός (κινητής υποδιαστολής)

en: Number (integer)
el: Αριθμός (ακέραιος)

en: Target entity type
el: Τύπος οντότητας προορισμού

en: Text (plain)
el: Κείμενο (απλό)

en: Text (plain, long)
el: Κείμενο (απλό, μακρύ)

en: Trimmed limit
el: Όριο περικοπής

en: Textfield size: @size
el: Μέγεθος πεδίου κειμένου: @size

[ctx: decimal places]
en: Scale
el: Κλίμακα
    στο πλαίσιο: δεκαδικά ψηφία
