More fields (2.2.57) - en to eu translation catalogue (60 entries)

en: Title
eu: Izenburua

en: Prefix
eu: Aurrizkia

en: Content
eu: Edukia

en: Value
eu: Balioa

en: Description
eu: Azalpena

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: File
eu: Fitxategi

en: Date
eu: Data

en: Link
eu: Esteka

en: Image
eu: Irudia

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Label
eu: Etiketa

en: Save
eu: Gorde

en: Default
eu: Lehenetsia

en: High
eu: Altua

en: Low
eu: Baxua

en: View
eu: Bista

en: Teaser
eu: Laburpena

en: Text
eu: Testua

en: ID
eu: IDa

en: Email
eu: Eposta

en: Date format
eu: Data formatua

en: Good
eu: Ona

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Average
eu: Batez bestekoa

en: New window
eu: Leiho berrian

en: Medium
eu: Ertaina

en: Color
eu: Kolore

en: Maximum length
eu: Luzera maximoa

en: text
eu: testua

en: Full
eu: Osoa

en: Condition
eu: Baldintza

en: Size of textfield
eu: Testu eremuaren neurria

en: Long
eu: Luzea

en: Short
eu: Laburra

en: Link type
eu: Esteka mota

en: Same window
eu: Leiho berean

en: Allowed values
eu: Baimendutako balioak

en: - Select -
eu: - Aukeratu -

en: Boolean
eu: Booleanoa

en: Custom date format
eu: Egokitutako data formatua

en: Decimal value
eu: Hamartar balioa

en: Select terms from vocabulary @voc
eu: Aukeratu terminoak @voc hiztegitik

en: Date and time
eu: Data eta ordua

en: Text format
eu: Testuaren formatua

en: Date type
eu: Data mota

en: Weak
eu: Ahula

en: Image style
eu: Irudiaren tankera

en: Image style: @style
eu: Irudiaren tankera: @style

en: Nothing
eu: Ezer

en: Boolean value
eu: Booleano balioa

en: Integer value
eu: Integer balioa

en: Text value
eu: Testu balioa

en: Number (decimal)
eu: Zenbakia (hamartarra)

en: Number (float)
eu: Zenbakiak (float)

en: Number (integer)
eu: Zenbakia (integer)

en: Text (plain)
eu: Testu (laua)

en: Text (plain, long)
eu: Testua (laua, luzea)
