More fields (2.2.57) - en to sv translation catalogue (87 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Content
sv: Innehåll

en: Value
sv: Värde

en: Description
sv: Beskrivning

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: File
sv: Fil

en: Date
sv: Datum

en: Link
sv: Länk

en: Image
sv: Bild

en: Settings
sv: Inställningar

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: Default
sv: Förvald

en: High
sv: Hög

en: Low
sv: Låg

en: Icon
sv: Ikon

en: View
sv: Visa

en: Sync
sv: Synkronisera

en: Teaser
sv: Ingress

en: Email
sv: E-post

en: Date format
sv: Datumformat

en: Good
sv: Bra

en: Custom
sv: Anpassad

en: Average
sv: Genomsnitt

en: New window
sv: Nytt fönster

en: Medium
sv: Mellan

en: Color
sv: Färg

en: Link text
sv: Länktext

en: External
sv: Extern

en: Maximum length
sv: Längsta längd

en: Full
sv: Fullständig

en: Condition
sv: Villkor

en: Size of textfield
sv: Storlek på textfält

en: Long
sv: Långt

en: Short
sv: Kort

en: Same window
sv: Samma fönster

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
sv: Det totala antalet siffror att lagra i databasen, inklusive de till höger om decimalen.

en: The number of digits to the right of the decimal.
sv: Antalet siffror till höger om decimalen.

en: Allowed values
sv: Tillåtna värden

en: Auto
sv: Automatiskt

en: - Select -
sv: - Välj -

en: Boolean
sv: Boolesk

en: Custom date format
sv: Anpassat datumformat

en: Decimal value
sv: Decimalvärde

en: Alt text
sv: Alternativ text

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
sv: Ett ogiltigt vokabulär är valt. Var vänlig ändra det i alternativen.

en: Select terms from vocabulary @voc
sv: Välj termer från vokabulär @voc

en: Select terms
sv: Välj termer

en: The maximum length of the field in characters.
sv: Det största antalet tecken i fältet.

en: Date and time
sv: Datum och tid

en: Text format
sv: Textformat

en: Relative date
sv: Relativt datum

en: List (text)
sv: Lista (text)

en: Date type
sv: Datumtyp

en: Weak
sv: Svag

en: Image style
sv: Stilmall för bild

en: None (original image)
sv: Ingen (ursprunglig bild)

en: Link image to
sv: Länka bild till

en: Image style: @style
sv: Bildstil: @style

en: View mode
sv: Visningsläge

en: Nothing
sv: Inget

en: List (integer)
sv: Lista (heltal)

en: List (float)
sv: Lista (flyttal)

en: Display the label of the referenced entities.
sv: Visa etiketten för de refererade objekten.

en: Link to the referenced entity
sv: Länk för det refererade objektet

en: Entity reference
sv: Objektsreferens

en: Boolean value
sv: Booleskt värde

en: Integer value
sv: Värde för heltal

en: Text value
sv: Textvärde

en: Trim link text length
sv: Korta ned längd på länktext

en: Date only
sv: Enbart datum

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
sv: Text som visas inuti fältet tills ett värde anges. Detta tips är oftast ett exempelvärde eller en kort beskrivning av det förväntade formatet.

en: Placeholder: @placeholder
sv: Platshållare: @placeholder

en: Number (decimal)
sv: Nummer (decimal)

en: Number (float)
sv: Nummer (flyttal)

en: Number (integer)
sv: Nummer (heltal)

en: Target entity type
sv: Mål för objektstyp

en: Text (plain)
sv: Text (ren)

en: Text (plain, long)
sv: Text (ren, lång)

en: Text (formatted)
sv: Text (formaterad)

en: Text (formatted, long)
sv: Text (formaterad, lång)

en: Trimmed limit
sv: Beskuren gräns

en: Textfield size: @size
sv: Storlek på textfält: @size

[ctx: decimal places]
en: Scale
sv: Skala

en: Recursive rendering detected when rendering entity %entity_type: %entity_id, using the %field_name field on the %parent_entity_type:%parent_bundle %parent_entity_id entity. Aborting rendering.
sv: Rekursiv återgivning upptäcktes vid återgivning av objekt %entity_type: %entity_id, som använder %field_name field på objekt %parent_entity_type:%parent_bundle %parent_entity_id. Avbryter återgivning.
