Mosaic Formatter (8.x-1.3) - en to ru translation catalogue (8 entries)

en: Custom
ru: Собственная

en: Original image
ru: Оригинальное изображение

en: Preview image style
ru: Стиль изображения при предпросмотре

en: Image style
ru: Стиль изображения

en: None (original image)
ru: Нет (оригинальное изображение)

en: Image style: @style
ru: Стиль изображения: @style

en: Configure Image Styles
ru: Настройка стилей изображения

en: Maximum number of rows
ru: Максимальное число строк
