MPBX (8.x-1.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (7 entries)

en: Anchor
ro: Ancoră

en: Options
ro: Opţiuni

en: Latitude
ro: Latitudine

en: Longitude
ro: Longitudine

en: Map
ro: Hartă

en: Style
ro: Stil

en: Style settings
ro: Setări de stil
