Multi Peer Review (8.x-1.0) - en to fa translation catalogue (48 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: List
fa: فهرست

en: Subject
fa: موضوع

en: Confirm
fa: تایید

en: Cancel
fa: لغو

en: Download
fa: دانلود

en: File
fa: فایل

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Message
fa: پیام

en: Password
fa: گذرواژه

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Name
fa: نام

en: Back
fa: بازگشت

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Add
fa: افزودن

en: ID
fa: شناسه

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Submitted
fa: ثبت شده

en: Panels
fa: پنل‌ها

en: Filter
fa: فیلتر

en: Start Date
fa: تاریخ شروع

en: Phone
fa: تلفن

en: Owner
fa: مالک

en: General
fa: عمومی

en: Start
fa: شروع

en: Online
fa: برخط

en: Search Results
fa: نتایج جستجو

en: First Name
fa: نام

en: Last Name
fa: نام خانوادگی

en: Modified
fa: اصلاح گردید

en: Attachments
fa: پیوست‌ها

en: Are you sure you want to delete %name?
fa: آیا از حذف %name اطمینان دارید؟

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Review
fa: بازبینی

en: Reason
fa: دلیل

en: Biography
fa: بیوگرافی

en: Abstract
fa: چکیده

en: About
fa: درباره

en: Contributors
fa: مشارکت کنندگان

en: - All -
fa: - همه -
