Multi Peer Review (8.x-1.0) - en to fr translation catalogue (66 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: List
fr: Lister

en: Subject
fr: Objet

en: Confirm
fr: Confirmer

en: Cancel
fr: Annuler

en: Download
fr: Téléchargement

en: File
fr: Fichier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Password
fr: Mot de passe

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Name
fr: Nom

en: Back
fr: Précédent

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Add
fr: Ajouter

en: Search Engine
fr: Moteur de recherche

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Email
fr: Courriel

en: Created
fr: Créé

en: Submitted
fr: Soumis

en: Filter
fr: Filtrer

en: Start Date
fr: Date de début

en: Phone
fr: Téléphone

en: Owner
fr: Propriétaire

en: General
fr: Général

en: Start
fr: Début

en: Online
fr: En ligne

en: Search Results
fr: Résultats de recherche

en: First Name
fr: Prénom

en: Last Name
fr: Nom de famille

en: Modified
fr: Modifié

en: Attachments
fr: Pièces jointes

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Invite
fr: Inviter

en: Changed
fr: Modifié

en: Overdue
fr: Arriérés

en: Review
fr: Vérifier

en: Reason
fr: Raison

en: Search Result
fr: Résultat de recherche

en: Biography
fr: Biographie

en: Abstract
fr: Résumé

en: Full Name
fr: Nom complet

en: Panel
fr: Panneau

en: About
fr: À propos

en: Access denied.
fr: Accès refusé.

en: Data Source
fr: Source de données

en: Contributors
fr: Contributeurs

en: Submission Details
fr: Détails de la soumission

en: - All -
fr: - Tout -

en: Allowed HTML Tags
fr: Balises HTML autorisées

en: Deadline
fr: Échéance

en: Archived
fr: Archivé(e)

en: Subjects
fr: Sujets

en: Contributor
fr: Contributeur

en: Checklist
fr: Liste de contrôle

en: Unique ID
fr: Identifiant (ID) unique

en: Project Management
fr: Gestion de Projet

en: @type: added %info.
fr: @type : %info ajouté(e).

en: @type: updated %info.
fr: @type : %info mis(e) à jour.

en: Deleted @label.
fr: @label supprimé.

en: The username %value is already taken.
fr: Le nom d'utilisateur %value est déja pris.
