Multi Peer Review (8.x-1.0) - en to kn translation catalogue (44 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Confirm
kn: ದೃಢೀಕರಣೆ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: File
kn: ಕಡತ

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Back
kn: ಹಿಂದಕ್ಕೆ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Submitted
kn: ಸಲ್ಲಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Start Date
kn: ಆರಂಭ ದಿನಾಂಕ

en: Phone
kn: ದೂರವಾಣಿ

en: Owner
kn: ಮಾಲಿಕ

en: General
kn: ಜನರಲ್

en: Start
kn: ಪ್ರಾರಂಭಿಸು

en: Online
kn: ಆನ್‌ಲೈನ್ ಇದ್ದೇನೆ

en: Search Results
kn: ಹುಡುಕು ಫಲಿತಾಂಶಗಳು

en: Modified
kn: ಮಾರ್ಪಡಿಸಲಾದ

en: Attachments
kn: ಲಗತ್ತುಗಳು

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Review
kn: ಅವಲೋಕಿಸು

en: Reason
kn: ಕಾರಣ

en: Full Name
kn: ಸಂಪೂರ್ಣ ಹೆಸರು

en: Panel
kn: ಫಲಕ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Access denied.
kn: ನಿಲುಕಣೆಯನ್ನು ನಿರಾಕರಿಸಲಾಗಿದೆ.

en: Paper
kn: ಕಾಗದ

en: Reviewer
kn: ಅವಲೋಕಿಸಿದವರು

en: Script
kn: ಸ್ಕ್ರಿಪ್ಟ್
