Multi Peer Review (8.x-1.0) - en to nl translation catalogue (54 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: List
nl: Lijst

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Confirm
nl: Bevestigen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Download
nl: Downloaden

en: File
nl: Bestand

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Message
nl: Bericht

en: Password
nl: Wachtwoord

en: - None -
nl: - Geen -

en: Name
nl: Naam

en: Back
nl: Terug

en: Save
nl: Opslaan

en: Update
nl: Bijwerken

en: Add
nl: Toevoegen

en: Reviews
nl: Inspecties

en: Email
nl: E-mail

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Submitted
nl: Ingediend

en: Start Date
nl: Begindatum

en: Phone
nl: Telefoonnummer

en: Owner
nl: Eigenaar

en: General
nl: Algemeen

en: Start
nl: Begin

en: Invitations
nl: Uitnodigingen

en: Search Results
nl: Zoekresultaten

en: First Name
nl: Voornaam

en: Last Name
nl: Achternaam

en: Modified
nl: Aangepast

en: Attachments
nl: Bijlagen

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Invite
nl: Uitnodigen

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Review
nl: Overzicht

en: Reason
nl: Reden

en: Search Result
nl: Zoekresultaten

en: Biography
nl: Levensbeschrijving

en: Abstract
nl: Samenvatting

en: Full Name
nl: Volledige naam

en: Panel
nl: Paneel

en: About
nl: Over

en: Data Source
nl: Databron

en: Email Template
nl: E-mailsjabloon

en: Submission Details
nl: Inzendingsdetails

en: - All -
nl: - Alle -

en: Archived
nl: Gearchiveerd

en: Subjects
nl: Onderwerpen

en: Unique ID
nl: Uniek ID

en: @type: added %info.
nl: @type: %info toegevoegd.

en: @type: updated %info.
nl: @type: %info bijgewerkt.
