Multi Peer Review (8.x-1.0) - en to tr translation catalogue (49 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: List
tr: Liste

en: Subject
tr: Konu

en: Confirm
tr: Onayla

en: Cancel
tr: İptal

en: Download
tr: İndir

en: File
tr: Dosya

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Message
tr: İleti

en: Password
tr: Parola

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Name
tr: İsim

en: Back
tr: Geri

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Update
tr: Güncelle

en: Add
tr: Ekle

en: Email
tr: E-posta

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Submitted
tr: Girdi Tarihi

en: Panels
tr: Paneller (Panels)

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Start Date
tr: Başlangıç Tarihi

en: Phone
tr: Telefon

en: Owner
tr: Sahibi

en: General
tr: Genel

en: Start
tr: Başlangıç

en: Invitations
tr: Davetiyeler

en: Online
tr: Çevrim içi / Yayında

en: First Name
tr: Adı

en: Last Name
tr: Soyadı

en: Modified
tr: Düzenlendi

en: Attachments
tr: Ekler

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Changed
tr: Değişti

en: Reason
tr: Sebep

en: Search Result
tr: Arama Sonuçları

en: About
tr: Hakkında

en: Submission Details
tr: Gönderim Ayrıntıları

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Allowed HTML Tags
tr: İzin Verilen HTML Etiketleri

en: Archived
tr: Arşivlendi

en: @type: added %info.
tr: @type: %info eklendi.

en: @type: updated %info.
tr: @type: %info güncellendi.
