Multi Peer Review (8.x-1.0) - en to uk translation catalogue (75 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: List
uk: Список

en: Subject
uk: Тема

en: Confirm
uk: Підтвердити

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Download
uk: Завантаження

en: File
uk: Файл

en: Reset
uk: Скинути

en: Message
uk: Повідомлення

en: Password
uk: Пароль

en: - None -
uk: - Немає -

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Back
uk: Назад

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Update
uk: Оновити

en: Add
uk: Додати

en: Reviews
uk: Рецензування

en: Search Engine
uk: Рушій пошуку

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Created
uk: Створено

en: Submitted
uk: Надіслано

en: Panels
uk: Панелі

en: Filter
uk: Фільтр

en: Start Date
uk: Дата початку

en: Phone
uk: Телефон

en: Owner
uk: Власник

en: General
uk: Загальне

en: Start
uk: Початок

en: Invitations
uk: Запрошення

en: Online
uk: В мережі

en: Search Results
uk: Результати пошуку

en: First Name
uk: Ім'я

en: Last Name
uk: Прізвище

en: Modified
uk: Змінено

en: Attachments
uk: Вкладення

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Invite
uk: Запросити

en: Changed
uk: Змінено

en: Overdue
uk: Прострочений

en: Review
uk: Перевірити

en: reviews
uk: рецензій

en: Reason
uk: Підстава

en: Search Result
uk: Результат пошуку

en: Biography
uk: Біографія

en: Abstract
uk: Анотація

en: Full Name
uk: Повне ім'я

en: Panel
uk: Панель

en: About
uk: Про модуль

en: Access denied.
uk: Немає доступу.

en: Affiliations
uk: Приналежності

en: Data Source
uk: Джерело даних

en: Contributors
uk: Учасники

en: Email Template
uk: Шаблон електронної пошти

en: Paper
uk: Папір

en: Submission Details
uk: Подробиці надсилання

en: Reviewer
uk: Рецензент

en: - All -
uk: - Усе -

en: Script
uk: Сценарій

en: Send Now
uk: Надіслати зараз

en: Archived
uk: Архівовано

en: Contributor
uk: Співвиконавець

en: Checklist
uk: Список перевірки

en: Additional Options
uk: Додаткові параметри

en: Unique ID
uk: Унікальний ідентифікатор

en: Project Management
uk: Управління проектами

en: Invitation
uk: Запрошення

en: @type: added %info.
uk: @type: додано %info.

en: @type: updated %info.
uk: @type: оновлено %info.

en: Deleted @label.
uk: Видалено @label.
