mulpo (2.0.0-alpha1) - en to de translation catalogue (25 entries)

en: Home
de: Startseite

en: left sidebar
de: linke Seitenleiste

en: content
de: Inhalt

en: right sidebar
de: rechte Seitenleiste

en: footer
de: Fußzeile

en: Comments
de: Kommentare

en: !date — !username
de: !date – !username

en: Search
de: Suche

en: header
de: Kopfzeile

en: Help
de: Hilfe

en: Page title
de: Seitentitel

en: Tools
de: Werkzeuge

en: edit block
de: Block bearbeiten

en: edit the content of this block
de: Bearbeiten Sie den Inhalt dieses Blocks

en: by !username on !date
de: von !username am !date

en: Skip to main content
de: Direkt zum Inhalt

en: Main navigation
de: Hauptnavigation

en: Powered by Drupal
de: Angetrieben durch Drupal

en: Breadcrumbs
de: Pfadnavigation

en: Status messages
de: Status-Nachrichten

en: Main page content
de: Hauptinhalt der Seite

en: Footer menu
de: Footer-Menü

en: Site branding
de: Branding der Website

en: Primary admin actions
de: Primäre Verwaltungsaktionen

en: User account menu
de: Benutzermenü
