mulpo (2.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (24 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: left sidebar
fr: barre de gauche

en: content
fr: contenu

en: right sidebar
fr: barre de droite

en: footer
fr: pied de page

en: Comments
fr: Commentaires

en: Search
fr: Rechercher

en: header
fr: en-tête

en: Help
fr: Aide

en: Page title
fr: Titre de la page

en: Tools
fr: Outils

en: Tabs
fr: Onglets

en: edit block
fr: modifier le bloc

en: edit the content of this block
fr: modifier le contenu de ce bloc

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Main navigation
fr: Navigation principale

en: Powered by Drupal
fr: Propulsé par Drupal

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: Footer menu
fr: Menu Pied de page

en: Site branding
fr: Identité du site

en: Primary admin actions
fr: Actions d'administration principales

en: User account menu
fr: Menu du compte de l'utilisateur
