mulpo (2.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Home
id: Beranda

en: left sidebar
id: sidebar kiri

en: content
id: konten

en: right sidebar
id: sidebar kanan

en: footer
id: catatan kaki

en: Comments
id: Komentar

en: Search
id: Pencarian

en: header
id: Header

en: Help
id: Bantuan

en: Page title
id: Judul halaman

en: Tools
id: Alat

en: Tabs
id: Tab

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Main navigation
id: Navigasi utama

en: Powered by Drupal
id: Menggunakan Drupal

en: Status messages
id: Pesan status

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: Footer menu
id: Menu footer

en: Site branding
id: Pencitraan situs

en: Primary admin actions
id: Aksi admin primer

en: User account menu
id: Menu akun pengguna
